Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti konservativ i Iranit ka marrë zyrtarisht postin duke u betuar se nuk do t'i dorëzohet presionit të jashtëm.
Presidenti Mahmud Ahmadinejad duke folur pas betimit, është zotuar se do ta mbrojë islamin dhe pavarësinë e Iranit.
XS
SM
MD
LG