Ndërlidhjet

CAPE CANAVERAL


Anija kozmike Discovery është shkëputur nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës, ku ka kaluar 8 ditë. Të hënën pritet të kthehet në tokë. Ka qenë kjo anija e parë që fluturon në gjithësi, që nga tragjedia e anijes Columbia në vitin 2003, e cila gjatë hyrjes në atmosferën e tokës është copëtuar dhe të 7 astronautët kanë vdekur.
XS
SM
MD
LG