Ndërlidhjet

SHANGAI


Autoritetet kanë evakuuar më shumë se një milionë njerëz nga bregdeti juglindor i Shangait.
Taifuni Matsa, që ka përfshirë rajonin, ka vrarë të paktën një person dhe ka rrëzuar shenjat e rrugëve dhe ndërtesat. Zyrtarët paralajmëruan banorët që të mos dalin nga shtëpitë.
XS
SM
MD
LG