Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se gjashtë militantë të dyshuar dhe një ushtar irakian janë vrarë gjatë luftimeve të ushtrisë amerikane dhe forcave irakiane kundër sulmeve të koordinuara të kryengritësve në jug të Bagdadit. Këto luftime kishin filluar dje pasdite pasi një postbllok i armatës irakiane ishte sulmuar me mortaja dhe armë të vogla. Gjatë këtyre luftimeve janë arrestuar 12 persona.
XS
SM
MD
LG