Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se propozimet bërthamore nga ana e Bashkimit Evropian janë "pa vlerë" dhe janë të papranueshme, sepse nuk e përfshijnë kërkesën kryesore të Teheranit, që ky vend të ketë ciklin e vet të lëndës djegëse bërthamore.
Ministri i jashtëm në largim Kamal Kharrazi tha se nesër Irani do të fillojë pasurimin e uraniumit në reaktorin në Isphahan, ashtu siç ishte parashikuar, edhe pse shtoi se Irani ende do të parapëlqente t'i vazhdojë negociatat me Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG