Ndërlidhjet

STAMBOLL


Agjencia turke Anatolia njoftoi se të paktën 9 njerëz e kanë humbur jetën nga përplasja e një tankeri me karburant dhe disa automjeteve të udhëtarëve.
Njoftohet se 8 viktimat tjera të aksidentit janë në gjendje kritike në një spital ushtarak në Ankara.
Tankeri përplot naftë doli nga kontrolli dhe shpërtheu ndërsa bënte një manovrim të rrezikshëm, kurse flaka i përfshiu edhe automjetet tjera para dhe prapa tij.
XS
SM
MD
LG