Ndërlidhjet

KABUL


Janë shoqëruar me raste të shumta dhune 24 orët e fundit në Afganistan.
Sipas burimeve afgane janë vrarë tetë luftëtarë talibanë dhe forcat amerikane kanë kryer operacione kërkimi aty ku ata fshiheshin. Një polic afgan u vra pas sulmit të militantëve në lindje të vendit. Kjo dhunë e shtuar vjen vetëm disa javë para zgjedhjeve parlamentare të parapara për shtator.
XS
SM
MD
LG