Ndërlidhjet

BAGDAD


Disa qindra protestues janë përleshur me policinë në qytetin irakian të Samauhas, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Mungesa e furnizimit me ujë dhe energji ishte shkak i protestës. 46 civilë dhe 13 policë u plagosën gjatë përleshjeve të sotme.
XS
SM
MD
LG