Ndërlidhjet

PRAGË


Zjarret kanë përfshirë sipërfaqje të mëdha pyjesh në jug të Evropës, nga Portugalia në Spanjë dhe Francë, duke shkaktuar dëmet më të mëdha në 60 vitet e fundit.
Temperaturat e larta, prej 45 gradësh kanë vështirësuar izolimin e zjarreve.
XS
SM
MD
LG