Ndërlidhjet

LONDËR


Të dyshuarit kryesorë për sulmet e dështuara të 21 korrikut në Londër pritet të paraqiten para gjykatës ku përballen me akuzat për tentim vrasje të udhëtarvëe në sistemin transportues të Londrës.
Ibrahim Muktar Said, Ramzi Mohammed dhe Yasin Hassan Omar akuzohen pë tentim vrasje dhe vrasje me konspiracion, si dhe akuzat për shpërthim. Akuzat bartin dënimin maksimal me burgim të përjetshëm. I dyshuari i katërt, i njohur si Osman Husein vazhdon të mbahet në paraburgim në Itali.
XS
SM
MD
LG