Ndërlidhjet

RIAD


Shtetet e Bashkuara i kanë mbyllur misionet diplomatike në Arabinë Saudite sot dhe nesër për shkak të kërcënimeve terroriste.
Në një deklaratë të Shteteve të Bashkuara thuhet se ambasada në Riad, dhe konsullata në Jeddah dhe Dahran janë mbyllur si përgjigjje ndaj një kërcënimi kundër ndërtesave të qeverisë amerikane në mbretëri.
XS
SM
MD
LG