Ndërlidhjet

STAMBOLL


Dy të vdekur dhe 6 të plagosur është bilanci nga një shpërthim në Stamboll, i cili e shkatërroi një bllok apartamentesh.
Shefi i policisë së Stambollit Celalettin Cerrah tha se hetimet vazhdojnë për të përcaktuar shkakun e shpërthimit në lagjen Zeytinburnu.
Ai tha se shpërthimi nuk është shkaktuar nga gazi.
XS
SM
MD
LG