Ndërlidhjet

BAGDAD


Takimi urgjent i udhëheqësve të lartë të Irakut, ku duhej të diskutohet finalizimi i kushtetutës, është shtyrë për shkak të stuhisë që ka përfshirë Bagdadin.
Në deklaratën nga zyra e presidentit Jalal Talabani thuhet se takimi është shtyrë deri të martën për shkak të motit të keq, dhe se negociatat do të vazhdojnë më pas deri sa të arrihet konsenzusi për kushtetutën, e cila duhet të dalë para parlamentit në 15 gusht.
XS
SM
MD
LG