Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni evropian sot u ka bërë thirrje vendeve anëtare që prej 12 gushtit t'i ndalojnë importet e shpendëve dhe prodhimeve të tyre nga Rusia dhe Kazakistani, pas shpërthimit të gripit të shpezëve në këto dy vende.
Rusia dhe Kazakistani iu bashkangjitën listës së 9 vendeve, nga të cilat ndalohet importi i prodhimeve të shpendëve në vendet e BE-së.
XS
SM
MD
LG