Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka bërë të ditur se shefi i marinës ruse muajin e ardhshëm do të largohet shkaku i "shëndetit të lig".
Vladimir Kuroyedov u kritikua shumë pas katastrofës së nëndetëses Kursk në vitin 2000, por dhe këtë javë për incidentin e nëndetëses tjetër ruse, e cila mbi 75 orë mbeti e ngujuar në fundin e Oqeanit Paqësor.
XS
SM
MD
LG