Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme e Rusisë ka shprehur "keqardhje të sinqertë" për sulmin ndaj një të punësuari në ambasadën e Polonisë në Moskë.
Andrzej Uriadko ende mbetet i shtrirë në spital, pasi të shtunën u rrah keq në afërsi të ambasadës nga dy persona që flitnin rusisht.
Sulmi e pasoi incidentin e fillimjavës kur disa të rinj polakë rrahën dhe grabitën një diplomat rus në Varshavë.
XS
SM
MD
LG