Ndërlidhjet

BAGDAD


Agjencitë e lajmeve njoftojnë se të paktën 10 policë irakianë janë vrarë në 5 sulme të ndara në Bagdad.
Ndërkohë, liderët politkë irakianë pritet që të vazhdojnë sot diskutimet për kushtetutën e re, që duhet t'i dorëzohet parlamentit më 15 gusht.
Pentagoni, ndërkaq ka thënë se në muajt e ardhshëm do të rrisë përkohësisht numrin e trupave amerikane, për të shtuar sigurinë në Irak, gjatë mbajtjes së referendumit dhe zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG