Ndërlidhjet

SINGAPOR


I ka kaluar të 64 dollarët për barrelë çmimi i naftës në tregjet aziatike, duke shënuar kështu një rekord ndërkombëtar. Kjo vlerë është 48% më e lartë se çmimi i naftës në fillim të vitit.
Analistët e tregut e lidhin rritjen e çmimit me faktorët gjeopolitikë, siç janë situata në Arabinë Saudite dhe Iran, dy nga vendet kyçe në eksportin e naftës.
XS
SM
MD
LG