Ndërlidhjet

NAGASAKI


Qyteti japonez i Nagasakit ka përkujtuar 60-vjetorin e sulmit me bombë atomike që shkaktoi mbi 70 mijë të vdekur. Mbi 6 mijë njerëz, përfshi dhe kryeministrin Koizumi, morrën pjesë në ceremonitë përkujtimore që filluan me një minutë heshtje.
XS
SM
MD
LG