Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një zyrtar i lartë i Malit të të Zi ka akuzuar kyeministrin serb Vojisllav Koshtunica, kabinetin e tij dhe Kishën Ortodokse Serbe për destabilizim të marrëdhënieve mes Beogradit dhe Podgoricës. Në një intervistë për të përditshmen e Novi Sadit "Gragjanski List", Miodrag Vukoviq, zyrtar i lartë i partisë në pushtet, ka thënë se Koshtunica është një përkrahës i politikës së Serbisë së Madhe.
Sipas tij Beogradi synon një Serbi të madhe në të cilën Mali I Zi mund të ishte një njësi federale, provincë, qark ose rajon.
XS
SM
MD
LG