Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i Departamenti Amerikan të Shtetit Adam Ereli konsideron se hapat e fundit të Iranit për rifillimin e aktiviteteve bërthamore janë seri e veprimeve provokative të Iranit.
"Ne e shohim këtë si një hap tjetër negativ të Iranit në prishjen e marrëveshjes së Parisit. Kjo tregon se Irani vetëm sa po e izolon vetveten, dhe po e shtynë atë drejt greminës", tha Ereli.
XS
SM
MD
LG