Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm me një veturë bombë, që kishte cak një patrullë të përbashkët amerikano-irakiane, janë vrarë të paktën 6 njerëz dhe 7 të tjerë janë plagosur.
Më herët ushtria amerikane tha se 4 ushtarë amerikanë janë vrarë dje dhe 6 janë plagosur pasi kreyngritësit sulmuan patrullën e tyre në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG