Ndërlidhjet

TALIN


Ekipet e zhytësve sot e kanë nxjerrë trupin e parë të pajetë të personave që pësuan nga përpljasja e helikopterit në Detin Baltik, kanë thënë zyrtarë. Në helikopterin Sikorski, që u përplas dje në orët e mëngjesit, ishin 14 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit dhe asnjëri prej tyre nuk ka shpëtuar. Është thënë se operacioni i nxjerrjes së trupave të pajetë i paraparë për dje ishte shtyrë për shkak të motit të lig.
XS
SM
MD
LG