Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEL AVIV


Kryeministri izraelit Ariel Sharon ka bërë të ditur se nuk do t'i kërkojë falje qytetarëve që do largohen nga vendbanimet hebreje në Rripin e Gazës, si pjesë e planit të paqes.
Komentet e Sharonit u bënë një ditë pas protestës në Tel Aviv ku u mblodhën 150 mijë njerëz të cilët kundërshtonin planin e Qeverisë.
Muaj protestash, bllokime rrugësh dhe akte sabotazhi nuk e penguan kryeministrin Sharon të zbatojë planin e paraparë të paqes.
XS
SM
MD
LG