Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, ka premtuar se problemet e kurdëve në vend do të zgjidhen me "më shumë demokraci, më shumë të drejta dhe më tepër zhvillim".
Erdogan theksoi se nuk do të ketë kthim prapa. Këto deklarata vijnë në një kohë kur rebelët kurdë kanë shtuar sulmet në Turqi duke shkaktuar dhe viktima.
XS
SM
MD
LG