Ndërlidhjet

KJEV


Ukraina zyrtarisht është ankuar për planet e Rusisë për realizimin e një filmi pornografik, ku dy personazhet kryesore janë kryeministrja e Ukrainës, Julia Timoshenko dhe presidenti i Gjeorgjisë, Mihail Sakashvili.
"Xhirimi i këtij filmi nuk përputhet me marrëdhëniet tona me Federatën Ruse. Kushdo që e morri vendimin për këtë film, ai mbetet një provokim", tha Marikan Lubkivski, zyrtar i lartë ukrainas.
XS
SM
MD
LG