Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka nderuar kujtimin e 118 marinarëve që humbën jetën si pasojë e tragjedisë së nëndetëses Kursk. Në atë botë një pjesë e marinarëve mbetën të bllokuar për disa ditë, derisa Rusia nuk pranoi ndihmën nga jashtë për shpëtimin e marinarëve. Kujtimi i nëndetëses Kursk ishte shumë i gjallë në incidentin e pak ditëve më parë, ku 7 marinarë rusë dhe nëndetësja e tyre mbetën të bllokuar në fund të Paqësorit. Ata shpëtuan në saj të ndihmës britanike, amerikane e japoneze.
XS
SM
MD
LG