Ndërlidhjet

BAGDAD


Liderët irakianë takohen sërish për të tejkaluar dallimet rreth projekt-kushtetuës.
Komiteti për hartimin e dokumentit përballet me afatin e fundit të së hënës, për t'ia doërzuar për aprovim dokumentin parlamentit.
Ende nuk ka marrëveshje rreth qeverive rajonale dhe ligjit islamik.
Në zhvillime tjera, ushtria amerikane tha se do të pozicionojë 30 robotë së bashku me trupat amerikane për t'i zbuluar bombat e vëna skaj rrugëve.
XS
SM
MD
LG