Ndërlidhjet

KOLOMBO


Presidentja e Shri Lankës Chandrika Kumaratunga ka apeluar për qetësi dhe vetëpërmbajtje pas atentatit mbi ministrin e jashtëm të vendit.
Lakshman Kadirgamar ka vdekur mbrëmë në spital, pasi ishte qëlluar nga një snajper të premten në mbrëmje në Kolombo. Autoritetet kanë shpallë gjendje të jashtëzakonshme në vend.
Ushtria fajëson për vrasjen rebelët e Tigrave Tamil, por këta të fundit kanë mohuar përfshirjen në atentat.
XS
SM
MD
LG