Ndërlidhjet

HAVANË


Fidel Castro, kreu i qeverisë, që ka shërbyer më së gjati në botë, mbush sot 79 vjet.
Ai thotë se nuk planifikon të largohet nga lidershipi i shtetit të vetëm komunist në hemisferën perëndimore.
Castro thotë se po e perfeksionon shoqërinë egalitare, që filloi ta ndërtojë kur e udhëhiqte revolucionin kubanez para 46 vjetësh.
Armiqtë e shohin atë si një autokrat, që ka varfëruar popullin kubanez dhe ka shtypur disidentët.
XS
SM
MD
LG