Ndërlidhjet

SEUL


Korea Veriore tha se stërvitjet e përbashkëta ushtarake, që Shtetet e Bashkuara dhe Korea e Jugut do t'i mbajnë në fund të këtij muaji, janë përgatitje për një sulm kundër veriut komunist.
Zyrtarë amerikanë dhe koreano-jugorë kanë deklaruar se ushtrimet janë kryesisht stërvitje kompjuterike. Mediat koreano- veriore kanë cituar një zëdhënës ushtarak anonim, të ketë thënë se stërvitjet ushtarake do t'i bëjnë të pamundura bisedimet e nivelit të lartë ushtarak mes dy Koreve.
XS
SM
MD
LG