Ndërlidhjet

KOLOMBO


Shri Lanka nuk ka pranuar deklaratën e Tigrave Tamil se ata nuk kanë qenë të përfshirë në vrasjen e ministrit të jashtëm Lakshman Kadirgamar.
Presidentja e Shri Lankës Chandrika Kumaratunga ka apeluar për qetësi dhe vetëpërmbajtje pas atentatit tw se premtes. Autoritetet kanë shpallë gjendje të jashtëzakonshme në vend. Qeveria ndërkaq ka pohuar se është e vendosur që të ecën përpara me procesin e paqes.
XS
SM
MD
LG