Ndërlidhjet

HAVANË


Presidenti i Kubës, Fidel Castro, me mandatin më të gjatë presidencial nw botw, mbushi sot 79 vjet.
Ai thotë se nuk planifikon të largohet nga lidershipi i shtetit të vetëm komunist në hemisferën perëndimore.
Castro thotë se po e perfeksionon shoqërinë e barabartë, që filloi ta ndërtojë kur e udhëhiqte revolucionin kubanez para 46 vjetësh.
Armiqtë e shohin atë si një autokrat, që ka varfëruar popullin kubanez dhe ka shtypur disidentët.
XS
SM
MD
LG