Ndërlidhjet

CRAWFORD


Qindra demonstrantë kundër luftës në Irak janë tubuar në afërsi të rançit të presidentit Bush në Crawford, Texas.
Protestuesit, të cilët kërkojnë tërheqjen e Shteteve të Bashkuara nga Iraku, u ndeshën me një grup të mbështetësve të Bushit, dhe kjo bëri që e tërë policia e qytezës të dalë në gjendje të plotë gatishmërie.
Protesta kundër luftës filloi javën e kaluar nga e ëma e një ushtari amerikan të vrarë në Irak.
XS
SM
MD
LG