Ndërlidhjet

PEKIN


Forcat detare ruse dhe kineze, sot filluan të bartin pajisjet për manovrën e paparë deri më sot.
Për stërvitjet e përbashkëta që fillojnë më 18 gusht, ministria e Mbrojtjes e Kinës tha se kanë për qëllim të "forcojnë aftësinë e dy forcave të armatosura që bashkë të mund ta godasin terrorizmin ndërkombëtar, ekstremizmin dhe separatizmin".
XS
SM
MD
LG