Ndërlidhjet

ROSTOV NË DON


Një oficer i lartë i ushtrisë ruse dhe 4 ushtarë tjerë rusë e kanë humbur jetën nga shpërthimi i një mine të teledirigjuar në Çeçeni.
Ushtaraku ishte koloneli Alexander Kayak, komandant i zonës Urus-Martan, në juglindje të kryeqytetit Grozni.
Njoftohet se oficeri i printe një njësiti ushtarak, i cili ishte nisur në një fshat pasi kryengritësit kishin vrarë një administrator civil promoskovit.
XS
SM
MD
LG