Ndërlidhjet

COLOMBO


Policia e Sri Lankës ka arrestuar 12 Tamilë etnikë në bastisjet e kryera pas vrasjes së ministrit të jashtëm.
Të premten në mbrëmje, Lakshman Kadirgamar u qëllua për vdekje nga snajperët në kokë dhe gjoks.
Për sulmin, policia i ka akuzuar kryengritësit Tamilë.
XS
SM
MD
LG