Ndërlidhjet

BAGDAD


Në jug të Bagdadit janë gjetur rreth 30 trupa në një varr të përbashkët, kanë bërë të ditur forcat irakiane. Në varrin që besohet se është i vjetër 10 deri në 14 ditë gjendeshin dhe dy kufoma grash.
Lidhur me të tjera zhvillime lëvizja radikale shiite e klerikut Moktda al Sadr ka njoftuar për lirimin e sheik Mustafa al Jakubit, njeriu i arrestuar vitin e kaluar për drejtimin e kryengritjes së përgjakshme kundër forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG