Ndërlidhjet

KOLOMBO – SRI LANKA


Vazhdojnë hetimet për vrasjen e ministrit të jashtëm të Sri Lankës, derisa autoritetet kanë arrestuar 15 tamilë të dyshuar. Deri tani janë marrë në pyetje mbi 100 njerëz dhe 1000 policë janë të përfshirë në operacionet e kërkimit.
Kjo vrasje sipas presidentes së vendit nuk do ndalojë zbatimin e planit të paqes me tamilët që parasheh dhe ndarjen e pushtetit me të.
XS
SM
MD
LG