Ndërlidhjet

PEKIN


Kina po përgatitet për festimin e 60-vjetorit të fundit të Luftës së Dytë Botërore në Azi. Presidenti kinez ka kërkuar sot nga qytetarët që kurrë të mos harrojnë vuajtjet gjatë periudhës së pushtimit japonez.
Edhe Koreja e Jugut dhe ajo e Veriut kanë filluar festimet e përbashkëta për këtë 60-vjetor.
XS
SM
MD
LG