Ndërlidhjet

KABUL


Të paktën 21 militantë talibanë janë vrarë dhe 6 të tjerë janë arrestuar në 3 përplasje të ndryshme në jug të Afganistanit.
Ministria afgane e Mbrojtjes tha se gjatë përleshjeve që ndodhën të dielën, nuk ka pësuar asnjë pjesëtar i forcave afgane.
Ndërkohë, një zëdhënës i talibanëve, sot e ka pohuar përgjegjësinë për rrëmbimin e një inxhinieri të huaj, i cili punonte për një kompani turke në Afganistan.
Kombësia e të rrëmbyerit nuk është bërë publike.
XS
SM
MD
LG