Ndërlidhjet

ANKARA


Katër persona janë lënduar lehtë nga shpërthimi i një bombe të vogël afër një banke në qytetin juglindor Mardin të Turqisë.
Besohej se bomba ishte vendosur nga kryengritësit e Partisë Punëtore të Kurdistanit, e cila është e ndaluar.
Më shumë se 35 mijë njerëz kanë vdekur prej fillimit të konfliktit ndërmjet ushtrisë turke dhe kryengritësve kurdë në vitin 1984.
XS
SM
MD
LG