Ndërlidhjet

GROZNI


Një djalosh e ka humbur jetën dhe 9 persona janë lënduar nga shpërthimi i një automjeti bombë në qendër të Groznit.
Zëvendës ministri i Brendshëm Ahmad Dakayev tha se 4 nga të plagosurit janë policë.
Agjencia ruse Itar-Tass raportoi se shpërthimi ka ndodhur rreth 200 metra afër një ndërtese qeveritare.
XS
SM
MD
LG