Ndërlidhjet

VARSHAVË


Presidenti i Polonisë Aleksander Kwasnievski i ka bërë thirrje qeverisë së bellorusisë që t'i respektojë të drejtat e pakicës polake në vend.
Në fjalimin me rastin e Ditës së Forcave të Armatosura, Kwasnievski tha se pret që autoritetet në Bellorusi t'i respektojnë obligimet e tyre ndërkombëtare lidhur me pakicat dhe lirinë e mediave.
XS
SM
MD
LG