Ndërlidhjet

KABUL


17 trupa spanjolle në Afganistan kanë humbur jetën pas rrëzimit të një helikopteri të NATO-s në perëndim të vendit. Korrespondenti i radios "Evropa e Lirë" në Afganistan njofton dhe për një tjetër helikopter të forcave spanjolle të NATO-s që ka bërë ulje të detyruar, ku për pasojë një numër i panjohur ushtarësh janë plagosur. Për aksidentin tragjik problemet teknike duken të kenë qenë shkaku kryesor, derisa të dyja incidentet kanë ndodhur në Herat.
XS
SM
MD
LG