Ndërlidhjet

MOSKË


Mijëra pula dhe zogj janë vrarë nga autoritetet ruse pas shpërthimit të epidemisë së gripit të shpezëve në Siberi. Epidemologu më i njohur rus, Genadi Onishçenko ka tërhequr vëmendjen se epdidemia e gripit të shpezëve mund të përhapet në gjithë Rusinë duke e çuar virusin në fjalë edhe në Lindjen e Mesme dhe Evropën jugore.
XS
SM
MD
LG