Ndërlidhjet

BERLIN


Një djalë 12 vjeçar është ndaluar nga policia berlineze si përgjegjës i zjarrit që përfshiu një ndërtesë në Berlin, ku humbën jetën 9 persona, mes të cilëve dhe një familje nga Kosova. Djali ishte duke luajtur duke i vënë zjarrin disa copave letre, derisa besohet se banorët e ndërtesës, të gjithë të huaj, duket se nuk i kishin kuptuar këshillat e punonjësve të shpëtimit.
XS
SM
MD
LG