Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm që ka shkaktuar rreth 30 të plagosur si dhe ndërprerjen e energjisë elektrike në një pjesë të vendit. Tërmeti ishte i një fuqie prej 7.2 ballësh sipas shkallës rihter.
XS
SM
MD
LG