Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhuna e kryengritësve në Irak ka penguar rritjen ekonomike të vendit dhe ka zvogëluar fondet e dhëna për rindërtim, ka bërë të ditur Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN-ja, që i ka dhënë Irakut vitin e kaluar një kredi emergjence në vlerë prej 436 milionë dollarë, nënvizon faktin se dhuna ka ulur efikasitetin e përdorimit të fondeve.
XS
SM
MD
LG