Ndërlidhjet

KABUL


Forcat afgane dhe ato amerikane kanë vrarë gjashtë talibanë të dyshuar, në kundërpërgjigje të sulmit të militantëve ndaj një baze ushtarake.
Po sot në vend janë rrëzuar dy helikopterë të forcave spanjolle të NATO-s, ku njëri prej aksidenteve ishte tragjik për 17 ushtarët spanjollë në bord.
Ministri spanjoll i Mbrojtjes Jose Bono, tha se nuk përjashtohet mundësia e një sulmi nga toka si shkak për rrëzimin e helikopterit.
XS
SM
MD
LG